ВІТАЮ НА СВОЄМУ БЛОЗІ! КОЖНОМ ЧИТАЧЕВІ-ЙОГО КНИГУ,КОЖНІЙ КНИЗІ-ЇЇ ЧИТАЧА!"

БІБЛІОТЕКА :МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ


       


         СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА:ЗНАЙОМСТВО ЗБЛИЗЬКА.



          Сільська бібліотека сьогодні – це активний          учасник життя соціуму, вкрай необхідний            населенню села.






Сюди приходять і ті кому за 70, і підлітки, і студентство.    Потіцька бібліотека стала для багатьох не тільки джерелом інформації, а й місцем спілкування, тут  добре усвідомлюють роль і місію свого закладу, як інформаційного партнера місцевої влади та посередника між нею та громадою.







Традиційними в  роботі бібліотеки стали такі напрямки,як: патріотичне,екологічне виховання,популяризація правових знань, здорового способу життя, пошук та підтримка творчо-обдарованої молоді, підтримка дітей та молоді з особливими потребами.

Увагу молодих читачів привернули книжкові виставки: «Відкриваємо Європу разом», »Бібліотека – центр інформаційної підтримки молодіжної освіти»,,“І розум, і завзяття молодих – тобі, відроджена і вільна Україна” “Кольори незалежної України”та інші,











Робота по вихованню високої моралі, милосердя, духовності займає чільне місце в роботі бібліотеки. Цьому сприяли такі заходи, як дискусія “Мета життя. Чого ти хочеш?”, диспут “Ідеали юних. Які вони?”, вечори духовності для молоді “До істини іду,як до причастя ”, година моралі “Мораль чиста – краще всякого намиста’’,Різдвяні та Великодні дійства.





 Активна популяризація здорового способу життя, профілактика шкідливих звичок та наркотичної залежності є одним з основних напрямків роботи бібліотеки з юними читачами. Вся ця робота координується зі школою, іншими установами.

У юнаків і дівчат викликали інтерес книжкові виставки, тематичні полички: “Бережи здоров’я з молоду” “Молодість, отруєна дурманом” . Пропагуючи здоровий спосіб життя, попереджаючи захоплення підлітками алкоголізмом, наркоманією, наша книгозбірня провела усний журнал «Цікавість ціною в життя».

Головна думка заходу: здоровя – це найбільша цінність і справжня радість. Щоб жити, необхідно знати основні загрози для здоровя підлітків тому, що значна частина людства перебуває у полоні алкоголізму, нікотину, наркотиків. Виявляється, що причинами початку куріння у юнаків є прагнення наслідувати дорослих та бути самостійними, а у дівчат куріння часто пов’язане із фліртуванням, прагненням до оригінальності. І тут бібліотекар повинен донести до свідомості підлітків той факт, що тютюнопаління - один із видів побутової наркоманії.

Мандруючи сторінками нашого журналу, підлітки дізнаються, що в наші дні лікарі б’ють на сполох, бо за останні 20 років зросла кількість курців в Україні, причому в більшій мірі це стосується жінок у віці 20-29 років, а це - репродуктивний вік.

А 90% вжитого алкоголю вражає мозок. І особливо вразливим виявляється підлітковий організм. Варто замислитись над страшним фактом: якщо доросла людина при регулярному вживанні алкоголю стає хронічним алкоголіком через 5 років, то підліток – через рік.

Особливої уваги надаємо поширенню застережливої інформації про найнебезпечнішу хворобу – наркоманію. Наркоманія – це порожні очі, що оживають тільки побачивши шприц або пігулки. Це важке враження мозку, серця, печінки і це – СНІД. Це – горе мільйонів батьків та матерів, це зламані молоді долі. І наша молодь повинна знати, що все це – страшна розплата за дуже коротку мить хімічної радості.






Маючи певний досвід роботи у програмі «Бібліоміст», я  можу  говорити про перші успіхи бібліотеки . Частими гостями у ній стали працівники сільської ради, вчителі, повертається до бібліотек юнацтво, студентська молодь тепер частіше приїжджає додому і стає не лише активним користувачем сільської бібліотеки, а помічником і порадником бібліотекаря.

Хочу сказати, що саме юнацтво є однією з найважливіших категорій користувачів бібліотеки. Найцікавіша, найзмістовніша робота проводиться саме з підлітками та молоддю. Я відчуваю велику відповідальність за виховання молодого покоління і разом з тим  велике задоволення від роботи з ним.

Наша бібліотека намагається задовольняти освітні та дозвіллеві інформаційні потреби своїх користувачів різними засобами і методами, забезпечити безкоштовний доступ до Інтернет-ресурсів, проводити навчання, тренінги.  





ТВОРЧИЙ ПОРТРЕТ

ОКРЕПКОЇ ОЛЬГИ ТАРАСІВНОЇ
завідувача бібліотеки-філії села ПОТІК
      РОГАТИНСЬКОГО РАЙОНУ

Потіцька бібліотека-філіал розташована на другому поверсі місцевого будинку культури, побудованого в 1975 році. Вона займає чотири просторі, великі кімнати (площа 86 кв.м.), в яких розміщено: читальний зал, книгосховище, кімната юного читача,та інтернет кімната. Завдяки старанню завідувача бібліотеки тут затишно, в бібліотеці багато квітів.
Приміщення обладнане необхідними меблями: стелажі, столи, стільці, кафедра видачі, каталожна шафа. Зроблено ремонт за рахунок коштів сільської ради. Вже встановлені сучасні вікна, реконструйовано систему опалення, придбано меблі для комп"ютерів. 
          Завідувач  бібліотеки-філії Ольга Тарасівна Окрепка працює на даній посаді з 2004 року. Стаж бібліотечної роботи  – 9 років, освіта – середня-спеціальна, закінчила Калуський коледж культури з відзнакою, працює на повний посадовий оклад.
Ольга Тарасівна допомагає кожному відвідувачу бібліотеки задовольнити читацькі запити та уподобання, навчає любові та бережливого ставлення до книги.
Потіцька бібліотека-філія є надійним і реальним помічником та порадником всім, хто вчиться, вдосконалюється, намагається пізнати світ.

Інформаційна та довідково-бібліографічна робота

Бібліотека – осередок інформаційної, бібліографічної та виховної роботи з дітьми та молоддю.
Своїми завданнями бібліотекар вбачає навчити читачів-учнів користуватися бібліотекою, її фондом, довідково-бібліографічним апаратом.
Формування культури читання дітей відбувається під час бібліотечно-бібліографічних занять, бесід, консультацій, в процесі яких надаються загальні знання про бібліотеку та книгу, виховується культура роботи з друкованими виданнями, вміння користуватись довідковою літературою, бібліографією, каталогами, картотеками.
Невід'ємною частиною задоволення потреб користувачів є довідково-бібліографічне обслуговування. Значна увага надається інформаційній культурі користувачів. З цією метою в книгозбірні  організовуються бібліотечні уроки, дні нової книги.
Значну роль у задоволенні інформаційних потреб користувачів відіграють картотеки: краєзнавча та систематична статей. На основі періодичних видань, які підлягають списанню, створюються і постійно доповнюються тематичні папки вирізок. Для повноцінного інформаційно-бібліографічного обслуговування читачів ведеться картотека віршів та сценаріїв.

Обслуговування населення

Одним з основних показників роботи бібліотеки є кількість обслужених користувачів. Послугами Потіцької бібліотеки-філії користується 504 читачів, з них: 130 – дітей, 68 – юнацтво. З 2012 року книгозбірню підключено до мережі Інтернет, що допомагає швидко і якісно надавати читачам потрібну інформацію.
Враховуючи інтерес молоді до історичної тематики, особливо до вивчення історії України, завідувач бібліотеки приділяє велику увагу розкриттю бібліотечних фондів. Через розгорнуті книжково-ілюстративні виставки, тематичні полиці («Святиться твоє, Україно, ім 'я», «Рідну землю, де живем, Україною зовем», «Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи») молодь і діти мають можливість прослідкувати історію України з найдавніших часів до сьогодні.
 






Немає коментарів:

Дописати коментар