ВІТАЮ НА СВОЄМУ БЛОЗІ! КОЖНОМ ЧИТАЧЕВІ-ЙОГО КНИГУ,КОЖНІЙ КНИЗІ-ЇЇ ЧИТАЧА!"

МОЄ СЕЛО : ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТРЕТ

                                                 ПІСНЯ ПРО СЕЛО
Розквітає село вздовж потічка й лугів,
У розмаї садів і піснів позолоті.
У замрії калин і криниць прабатьків.
Слава наших родин,село Потік.

Збулись мрії і сни, дітям радість несуть.
Тата очі ясні мами рук ніжний дотик,
Як берізка в гаю,врода й чари красунь,
Гарні хлопці й міцні в селі Потік.

                                                               ПРИСПІВ:

                     Потік - славне село,Божий храм нас з"єднав,
                     Наша доля й життя молодіє і квітне.
                     Потік,любим тебе!прославляєм в піснях...
                     Людям щастя несеш мирне й вічне.


Незабутні літа,знаний млин,льонарі,
Ідивує світи хист людей у роботі,
В честь звитяг козаків і героїв - борців,
Сяє Тризуб і Стяг в селі Потік.

Не погасне й на мить любов й віра світа,
У молитвах щодень почуття є високі.
І Святий Миколай, мов джерельна вода,
Освіжить нам серця в селі Потік.

 

               ГЕОГРАФІЧНА,ІСТОРИЧНА,ЕКОНОМІЧНА

                   ОСНОВА СЕЛА ПОТІК  

                                

                                 

                             

    Упродовж правого берега потічка Зимний Потік , дальше Потік із-сходу, майже від самого Рогатина на захід , до села Черче , лежить однойменне село Потік, назва якого походить від назв,пов"язаних з назвами водостоків , кольором води і грунтом.Окремі горби,що оточують село,сягають до 340 метрів висоти,але майже всі мають похилі   узбіччя.
    Найближчі сусіди села Залип"я,Черче розташовані на північний захід і захід.З півдня поблизу Потока немає жодного поселення.Перша письмова згадка про село датується 1433 роком,хоча село,існувало значно раніше.
    У широтному напрямі через село проходить шосе республіканського значення:Рогатин-Бібрка-Львів,а з півдня,через хутір Чорні Лози-залізниця Тернопіль-Рогатин-Ходорів.
    Клімат Потока,як і Рогатинщини - помірний,перехідний від морського до континентального.Грунтовий покрив в основному - опідзолені чорноземи,а по долині річки Гнила Липа і Потоку лучноболотяні.Рослинність - лучна.
    Природні ресурси в селі - це цегельні глини.
    Економічною основою Потока протягом років було рільництво і тварин-
ництво.Переважна більшість селян Потока працювала у сільському госпо-
дарстві,промисловості.
    Станом на 2012 рік в селі проживає 620 людей.На території села працює сільська рада,початкова школа,будинок культури,фельшерсько-акушер-
ський пункт,магазин "Потічок","Продукти",цегельний завод.




                                           ЦЕРКВА СВЯТОГО МИКОЛИ.
          " ПЕРЕНЕСЕННЯ МОЩІВ СВЯТОГО МИКОЛАЯ"










Найдавніша згадка про церкву походить з інвентаря Рогатинського староства 1616 роком.Збережені документи не подають дати,коли була збудована перша церква в селі. Але в акті візитації 1732 р. зазначено: 

"Церква Святого Миколи Мирлікійського деревяна,добра,гонтами належно покрита на місці з давна посвяченому,виставлена."Це свідчить,що будівля,зведена у 1722 році,постала не на новому місці,а там,де стояла попередня церква.Стара церква простояла до 1898 року.У цьому році старанням тодішнього пароха Льва Залужного збудовано існуючий храм.




Проект нової церкви розробив львівський архітектор Василь Нагірний.Церкву звели майстри - будівничі і теслі з Карпат.Готове оброблене смерекове дерево довозили потягом до Ходорова - найближчої на той час залізничної станції,а звідти селяни возами,запряженими волами,доставляли його до села.У церкві встановлено чудовий класичний різьблений іконостас,ікони до якого намалював професійний,на жаль,невідомий маляр.
          На початку 1990 року здійснено відновлення храму - поновлено стінопис,позолоту іконостасу,встановлено при південних дверях у лаві пам"яткову таблицю о.Денису Теліщуку.




2012 році розпочато будову нової церкви.

 

             



                                  СІЛЬСЬКА РАДА С.ПОТІК
Приміщення сільської ради знаходиться по сусудству з Будинком культури.Сільська рада почала працювати в цьому приміщенні з 2000 року.Першим сільським головою був Микола Григорович Могила.В даний час цю посаду займає Богдан Володимирович Демський,обов"язки секретаря виконує Галина Миронівна Конопада,спеціалістом по бухгалтерському обліку є Олег Євгенович Музика.В приміщенні сільської ради знаходиться фельдшерсько - акушерський пункт .Працівник медичного пункту  Оксана Сергіївна Гудзь і молодша медична сестра Марія Михайлівна Гнида кваліфіковано обслуговують 620 жителів села.



          КУЛЬТУРНО - ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАКЛАДИ СЕЛА.






                              БУДИНОК КУЛЬТУРИ



Будинок культури побудований в центрі села в 1973 році.На той час будівництвом керував голова колгоспу ім. Леніна Йосип Бабенюк.Площа будинку культури 621 м.в квадраті.Будівля має два поверхи.На другому поверсі знаходиться бібліотека - філіал.Першим директором Будинку культури був житель села Микола Григорович Цимбалістий.В даний час в Будинку культури працює три працівники:Ольга Наконечна - директор БК,  Мирослав Яремків - художній керівник, Ольга Окрепка - зав.бібліотекою - філіалом.
    



      

                              ПОЧАТКОВА ШКОЛА                                                                                                       



                                       
Школа побудована по-сусідству з Будинком культури.Будівництво школи було розпочато 1954 році,а закінчилося у 1963 році.Площа будівлі 222 м в квадраті.Перші вчителі у школі були вихідці з рідного села Ганна Василівна Чолій та Катерина Василівна Михашула.
В даний час в школі працює четверо вчителів із відповідною педагогічною освітою.

Немає коментарів:

Дописати коментар